Platforma reklamowa na wielka skalę

Kiedyś głównym medium reklamowym była prasa. Następnie dołączyło radio. Radio przebojem wtargnęło w ten świat i zawładnęło nim wyrywając sobie należną część. Kolejne zakłócenia w branży wprowadziła telewizja. Oferując klientom nowe możliwości odsunęła na pewien czas poprzednie media w cień. Nie obyło się bez walki.

Jednak nikt nie spodziewał się tego, co dopiero miało nadejść. Prawdziwe trzęsienie ziemi wywołało pojawienie się Internetu. On wywrócił wszystko do góry nogami i to kilkukrotnie.

Powstały usługi związane z reklamą, o jakich nikomu się nawet nie śniło. Jedną z nich jest reklama adwords. Korzysta ona z systemu polecania usług i towarów za pomocą tak zwanej reklamy kontekstowej. Znaczy to, że treści połączone są z treścią zawartą na stronie internetowej. A dokładnie ze słowami i frazami kluczowymi.

Każdy użytkownik stał się zarazem twórcą kampanii reklamowych. Firma dołożyła starań, żeby organizacja platformy była bez zarzutu. A wszystkie funkcjonalności są dostępne za pomocą kilku kliknięć.